Brno Patchwork Meeting 2024

22.04.2024

Po dost průšvihové prosincové akci, do které jsem byla spíš v manévrována, než že bych sama na ní být, jsem se rozhodla, že když průser na brněnském výstavišti, tak jen a pouze v mé režii a jen a pouze z mého svobodného rozhodnutí. Ještě v prosinci jsem prostudovala plán akcí BVV a rozhodla se, že na výstavě tvůrců z textilu nemohu chybět. Spočítala jsem si náklady, vyhodnotila, že to by šlo, a podala přihlášku.  
Při placení se račte usmívat, náklady jsem měla spočtené bez DPH.
Cca týden před odjezdem na akci jsem se psychicky rozložila. Za á se mnou správa Výstaviště jednala jako s firmou s desítkami zaměstnanců. Za bé jsem se koukla do právě zveřejněného katalogu vystavovatelů a viděla tam ty firmy s desítkami zaměstnanců a společnosti prezentované jako podobně velké. A tam pak i já "vše v jednom". Tisíc malých smrtí z vyděšení. Kalhoty stažené kilometry před brodem. Sebevědomí i sebehodnocení hluboko v záporných hodnotách.
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci - stávají se vystavujícími na mezinárodním veletrhu.
Vzala jsem si s sebou stolní stav. Potřebovala jsem pokračovat v zakázce na něm rozetkané. Potřebovala jsem se soustředit na něco smysluplnějšího než "ty huso, kam ses to nacpala" a "šmarjá, takovou ostudu sis ještě nevytvořila". Něco malého vzadu v hlavě mi říkalo, že všude bude plno látek a nití a že by bylo fajn ukázat, jak z těch nití všude kolem k prodeji vzniká látka....
..... a byl to dobrý nápad. Přihlásit se. Přijet. Mít s sebou stav. Svět je malý. S většinou českých vystavujících jsem se znala a se zbytkem jsme měli společné známé a kamarády. Návštěvníci výstavy i potencionální zákazníci byli na stejné vlně. Prezentované quilty byly snové a krásné a nádherné a je neuvěřitelné, co vše jde z pidikousků látek ušít a prošít. 
Něco jsem utržila, něco jsem u sousedních stánků utratila. Spousty legrace jsem zažila. A ano, byla jsem na této akci správně. 
A ano, dětí kolem stavu bylo po celou dobu trvání akce dost.
Nemám ošetřeno povolení k publikování fotek vystavovaných prací, ale zcela jistě jsou dohledatelné na stránkách BVV.  Tak jen dokumentace výchovy nové generace tkalců: